image Bizi Takip Edin :
Salı, 29 Eylül 2020 21:24

24.Geleneksel İZMİR Tülay AKTAŞ Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Toplantısı ve Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni

Geleneksel Tülay AKTAŞ İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği hizmet ödülleri 24.kez sahiplerini buldu. Bu yıl 24’üncü kez düzenlenen “Geleneksel Tülay AKTAŞ İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Toplantısı ve Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni” bugün gerçekleşti. Pandemi dönemi nedeniyle bu yıl sanal ortamda gerçekleştirilen törene İzmir’in önde gelen dernek, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüleri katıldı.

Eski İzmir Valisi ve İçişleri Bakanlarımızdan Kutlu AKTAŞ’ın eşi, şehir gönüllüsü merhum Tülay AKTAŞ’ın 1996 yılında ölümünün ardından İzmir’ deki 300’e yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu “Tülay AKTAŞ Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği’nin geleneksel hale gelen ve bu yıl da Dev Ajans Bütünleşik Pazarlama İletişimi tarafından internet ortamında düzenlen Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni’ne katılım yine son derece yüksekti. Tören sunumunda açıklanan ödüller, sahiplerine kargo aracılığıyla teslim edilecek.

Birbirinden güçlü isimler jüri üyeliği yaptı Geleneksel Tülay AKTAŞ İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Toplantısı ve Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni jüri üyeleri (alfabetik sırayla), ✓ Aslı Güneş GÖLBEY ✓ Aylin GÖZTAŞ ✓ Aylin SÜPHANDAĞLI ✓ Fatma ÇALKAYA ✓ Fatoş DAYIOĞLU ✓ Gülay AKTAŞ ✓ İlkay ERDOĞAN ✓ Kevser ÇİMENLİ ✓ Misket DİKMEN ✓ Neptün SOYER ✓ Nesim TANGLAY ✓ Neşe Can HÜRTÜRK ✓ Sirel EKŞİ ✓ Şener ANADOL ✓ Şerife EREN ✓ Turgay ESEN ✓ Türkan MİÇOĞULLARI oldular.

“Tülay AKTAŞ çalışmalarımızda birleştirici güç olarak yanımızda yer aldı”

23 Yıldır olduğu gibi bu sene de Dev Ajans Başkanı Erhan GÖLBEY’in organizasyonunu üstlendiği Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Tunç Soyer’in tebrik konuşması ile başladı. Törenin açılış konuşmasını Tülay AKTAŞ Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Dönem Sözcüsü Fatoş Dayıoğlu yaptı. Tülay AKTAŞ Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği’nin “Birlikten Güç Doğar” ilkesi ile 29 yıl önce temellerinin atıldığını belirten Fatoş Dayıoğlu, “Tülay AKTAŞ’ın bir kadın olarak son anına kadar İzmir’deki sosyal çalışmalarımızda birleştirici güç olarak yanımızda yer alması hepimizi son derece etkilemiş ve onun vefatından sonra her geçen gün artarak çoğalan kuruluşumuz varlığını bu güne kadar sürdürmüştür” dedi.

“Birbirimize destek olmak, sivil toplumun gelişmesi, daha geniş kitlelere ulaşması, kuruluşlar arası bilgi ve deneyimin paylaşılması, zaman ve enerji kaybının minimuma indirilmesi, verimliliğin ise maksimum seviyeye yükseltilmesi ve yeni katılımcılarla daha da güçlenmesi için çalışmaktayız.” diyen Dayıoğlu, Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni’ne katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Ödüller 7 Dalda Sahiplerini Buldu İzmir’in Çınarları ve Gönüllüleri unutulmadı ➢ “İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Ömür Boyu Gönüllülük Ödülleri” bu yıl İklil ULUEREN, Şener ANADOL ve Perihan YILMAZ’a verildi.

➢ Gönüllülük esası ile pek çok alanda çalışma ve sosyal yardımları hayata geçiren, toplumsal faydayı amaçlayan Levent KÖSTEM, Güler KÖSTEM, Saim UYSAL, Nilgül UYSAL ve Erhan GÖLBEY’e “İzmir’in Gönüllüleri” ödülleri takdim edildi.

➢ Pandemi döneminde yaptıkları iyi uygulamalardan dolayı COGİ (Corona Günlerinde İyilik Platformu) “Pandemi Dönemi İyi Örnek Ödülü”nü almaya hak kazandı.

➢ Konak Mülteci Derneği kadınlara yönelik gerçekleştirdiği proje ile “Teşvik Ödülü”nün sahibi oldu.

➢ 13 proje arasından seçilen “Görmeyenlere Kabartma ve Sesli NUTUK Projesi” ile TÜRGÖK “Jüri Özel Ödülü”nün sahibi oldu.

Suna KIRAÇ ve Suat BALLAR Anısına Özel Ödül Bu yıl aramızdan ayrılan ve gönüllük adına İzmir başta olmak üzere Türkiye genelinde büyük katkıları olan “Suna KIRAÇ Özel Ödülü”nü İzmir Alzheimer Derneği’nin “Dijital Torunum Olur Musun?” Projesi alırken, SAĞKAL (Sağlıkta Kalite) Derneği “Çölyak Sağlıklı Eğlenceli Özgür Mutfaklar” Projesi ile “Suat Ballar Özel Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Büyük Ödül 24. Kez Sahibini Buldu Günün en büyük ödülü, törene adını veren Tülay AKTAŞ Karşılıksız Hizmet Büyük Ödülü oldu. Barış Orkestrası Koruma ve Geliştirme Derneği hayata geçirdiği “Barış Çocuk Orkestrası” projesi ile “Tülay AKTAŞ Karşılıksız Hizmet Ödülü”nün sahibi oldu.

2020 YILI

PROJELERİ BAHAR LİONS KULÜBÜ - YENİ HAYATA AÇILAN KAPI

BARIŞ ÇOCUK ORKESTRASI KORUMA VE GELİŞTİRME DERNEĞİ BARIŞ ÇOCUK ORKESTRASI

BAYRAKLI İZMİRLİLER DERNEĞİ - AKTİVİTE EVİ

İZMİR ALZHEİMER DERNEĞİ - DİJİTAL TORUNUM OLURMUSUN?

İZMİR SOROPTOMİST KULÜBÜ 1 - KADIN GİRİŞİMCİ KERMESİ

İZMİR SOROPTOMİST KULÜBÜ 2 İKİNCİ EL KERMESİ

İZMİR SOROPTOMİST KULÜBÜ - COVİD DESTEĞİ

KADER (KADIN ADAYLARI DESTEKLEME DERNEĞİ) BELEDİYELERDE ‘’ KADIN DOSTU KENT’’TAAHHÜTÜ

KONAK MÜLTECİ DERNEĞİ MÜLTECİ VE TÜRKİYELİ KADINLARLA BİRLİKTE YARATICI EV ATÖLYESİ

KÜLTÜRPARK LİONS KULÜBÜ - DİABET

MEMEKANDER (MEME KANSERİ İLE SAVAŞIM DERNEĞİ) - ONKOLOJİ KOZMETİĞİ DESTEĞİ

SAĞKAL (SAĞLIKTA KALİTE DERNEĞİ) - ÇÖLYAK SAĞLIKLI EĞLENCELİ ÖZGÜR MUTFAKLAR

TÜRGÖK - GÖRMEYENLERE KABARTMA VE SESLİ NUTUK PROJESİ

Basın Haberi için tıklayınız...

Ladbrokes Review L.BetRoll
Top United Kingdom Bookmakers http://betroll.co.uk/