image Bizi Takip Edin :
Pazartesi, 30 Eylül 2019 08:42

23. kez Aynı Coşku Ve Heyecan Yaşandı

23. KEZ AYNI COŞKU VE HEYECAN YAŞANDI

GELENEKSEL TÜLAY AKTAŞ İZMİR GÖNÜLLÜ KURULUŞLAR GÜÇBİRLİĞİ HİZMET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİNİ BULDU

Bu yıl 23’ncü kez düzenlenen “Geleneksel Tülay Aktaş İzmir Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği Toplantısı ve Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni” dün gerçekleşti. Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi Tiyatro Salonu’ndaki törene İzmir’in önde gelen dernek, sivil toplum kuruluşları ve gönüllüleri katıldı.

Eski İzmir Valisi ve İçişleri Bakanlarımızdan Kutlu Aktaş'ın eşi, şehir gönüllüsü merhum Tülay Aktaş'ın 1996 yılında ölümünün ardından İzmir' deki 300'e yakın sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu "Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği’nin geleneksel hale gelen ve bu yıl da Dev Ajans Bütünleşik Pazarlama İletişimi tarafından düzenlen Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni’ne katılım oldukça yüksekti.

İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Turgay Esen, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer’in eşi ve Köy Koop. İzmir Birlik Başkanı Neptün Soyer, Eski dönem milletvekilleri Güler Arslan ve Türkan Miçooğulları, Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Balçova Belediye Başkanı Fatma Çalkaya, Çiğli Belediye Başkanı Utku Gümrükçü, Tülay Aktaş’ın çocukları Gülay ve Gürhan Aktaş, İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği’nin önceki dönem sözcüleri Şener Anadol ve Neşe Can Hürtürk, İzmir Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güçbirliği’ne bağlı birçok dernek ve vakfın Yönetim Kurulu Başkanları, üyeleri ve katılımıyla coşkulu bir ödül töreni yaşandı.

“Tülay Aktaş çalışmalarımızda birleştirici güç olarak yanımızda yer aldı”

23 Yıldır olduğu gibi bu sene de Dev Ajans Başkanı Erhan Gölbey’in organizasyonunu üstlendiği Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ödül töreninin açılış konuşmasını ise Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği Dönem Sözcüsü Fatoş Dayıoğlu yaptı. Tülay Aktaş Gönüllü Kuruluşlar Güç Birliği’nin “Birlikten Güç Doğar” ilkesi ile 29 yıl önce temellerinin atıldığını belirten Fatoş Dayıoğlu, “Tülay Aktaş’ın bir kadın olarak son anına kadar İzmir’deki sosyal çalışmalarımızda birleştirici güç olarak yanımızda yer alması hepimizi son derece etkilemiş ve onun vefatından sonra her geçen gün artarak çoğalan kuruluşumuz varlığını bu güne kadar sürdürmüştür” dedi.

“Birbirimize destek olmak, sivil toplumun gelişmesi, daha geniş kitlelere ulaşması, Kuruluşlar arası bilgi ve deneyimin paylaşılması, zaman ve enerji kaybının minimuma indirilmesi, verimliliğin ise maksimum seviyeye yükseltilmesi ve yeni katılımcılarla daha da güçlenmesi için çalışmaktayız.. ” diyen Dayıoğlu, Karşılıksız Hizmet Ödül Töreni’ne katılan herkese teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı.

Törene konuşmacı olarak katılan TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı ve TÜSEV Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Deniz Ataç “TEMA Vakfı’nda Gönüllülük Öyküsü” üzerine sunum ve söyleşi gerçekleştirdi.

6 DALDAKİ ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

İzmir’in Çınarları ve Gönüllüleri unutulmadı

Gönüllülük esası ile pek çok alanda çalışma ve sosyal yardımları hayata geçiren, toplumsal faydayı amaçlayan Prof. Dr. Zafer Derin, Dr. Akın Ersoy, Gülgün Ünal ve Işınsu Kestelli’ye “İzmir’in Gönüllüleri” ödülü takdim edildi.

İzmir Valiliği Sivil Toplumla İlişkiler Müdürlüğü Ömür Boyu Gönüllülük Ödülleri de bu yıl Fatma Canan Ünlü, Tülay Yazgan ve Engin Demir’e verildi.

Emine Uçar Ve Işılay Saygın Anısına Özel Ödül

Ayrıca bu yıl aramızdan ayrılan ve gönüllük adına İzmir’e büyük katkıları olan “Emine Uçar Özel Ödülü”’nü Memekander Derneği “Bileklik” Projesi ile alırken, Çağdaş Balkan Kadınlar Derneği “İnci Tanelerim” Projesi de “Işılay Saygın Özel Ödülü”’nü almaya hak kazandı.

1 proje “Jüri Özel Ödülü”, 1 Proje ise “Karşılıksız Hizmet Ödülü”nü aldı

20 proje arasından seçilen “Umut atölyesi Evleri” projesiyle Sağkal Derneği “Jüri Özel Ödülü”nün sahibi olurken, “Hayata Bağlan” projesi ile Urla Türk Kadınlar Birliği bu yılki “Karşılıksız Hizmet Ödülü”nü kazandı.

İlgi ve desteğiniz için şimdiden teşekkür ederiz.

Saygılarımızla,

Fatoş DAYIOĞLU
Tülay AKTAŞ Güç Birliği Sözcüsü

23. Karşılıksız Hizmet Töreni 2019 - Basında Biz Haberleri...

Ladbrokes Review L.BetRoll
Top United Kingdom Bookmakers http://betroll.co.uk/